تلکاکد

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه
0
No products in the cart.
لینک کوتاه مطلب
install-persian-language-in-windows

گاهی اوقات ممکن است در مراحل تعویض ویندوز زبان فارسی نصب نشده باشد، یا آیکن تعویض زبان را در تسکبار خود نداشته باشید اضافه کردن زبان دلخواه به زبان های ویندوز یکی از کارهایی است که کاربران برای تایپ کردن در برنامه های مختلف انجام می دهند. در این مقاله از تلکاکد می توانید آموزش اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز و همچین تغییر تاریخ ویندوز و تبدیل آن به تاریخ شمسی را بیاموزید.

اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز

همان طور که پیش تر هم ذکر شد، هر کاربر مطابق با نیازهای خود می بایستی زبان هایی را به سیستم عامل ویندوز خود اضافه نماید. در این اموزش نحوه اضافه کردن زبان دلخواه مثل زبان فارسی به ویندوز را مورد بررسی قرار می دهیم. بدین ترتیب بعد از نصب ویندوز روی کامپیوتر به سادگی می توانید در برنامه هایی همچون فتوشاپ، ورد و… از زبان مورد نظر خود استفاده کنید. برای اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز باید مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

 1. به قسمت تنظیمات ویندوز بروید. (استارت منو را بزنید و سپس روی گزینه چرخدنده ⚙ کلیک کنید.)به قسمت تنظیمات ویندوز بروید. (استارت منو را بزنید و سپس روی گزینه چرخدنده ⚙ کلیک کنید.)
 2. گزینه Time & Language را انتخاب کنید.
 3. سپس از ستون سمت چپ صفحه روی گزینه Language کلیک کنید.
 4. در قسمت سمت راست روی علامت + برای افزودن زبان دلخواه به ویندوز کلیک نمایید.در قسمت سمت راست روی علامت + برای افزودن زبان دلخواه به ویندوز کلیک نمایید.
 5. حالا در صفحه باز شده کلمه Persian را سرچ کنید. (در این مرحله باید زبان دلخواه خود را جستجو نمایید.)حالا در صفحه باز شده کلمه Persian را سرچ کنید. (در این مرحله باید زبان دلخواه خود را جستجو نمایید.)
 6. در نهایت روی زبان دلخواهی که سرچ کردید کلیک نمایید.
 7. اکنون روی دکمه Next و سپس روی دکمه Install کلیک کنید تا به ویندوز اضافه شود.
 8.  

اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز ۸

 1. به قسمت کنترل پنل سیستم خود مراجعه نمایید.
 2. سپس روی گزینه Clock,Language and region کلیک کنید.
 3. گزینه add a language را انتخاب کنید.

سپس زبان مورد نظرتان را یافته و روی آن دابل کلیک کنید تا عملیات نصب آغاز شود.سپس روی گزینه Clock,Language and region کلیک کنید.

حذف شدن زبان فارسی در ویندوز ۷

برای اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز ۷ و حذف شدن آیکون تغییر زبان کافیست مراحل زیر را انجام دهید :

 1. با فشردن کلید win استارت منو را باز کنید سپس control panel را جستجو نمایید.
 2. در کنترل پنل ویندوز روی گزینه Clock, Language, and Region کلیک کنید.در کنترل پنل ویندوز روی گزینه Clock, Language, and Region کلیک کنید.
 3. سپس در صفحه باز شده از تب keyboards and languages روی دکمه Change keyboards کلیک کنید.سپس در صفحه باز شده از تب keyboards and languages روی دکمه Change keyboards کلیک کنید.
 4. در پنجره باز شده از تب General روی دکمه Add بزنید تا امکان افزودن زبان دلخواه به ویندوز را داشته باشید.در پنجره باز شده از تب General روی دکمه Add بزنید تا امکان افزودن زبان دلخواه به ویندوز را داشته باشید.
 5. سپس زبان مورد نظر خود را لیست پیدا کنید و روی دکمه Ok کلیک نمایید.

اضافه کردن تاریخ شمسی به ویندوز ۱۰

بعضی از افراد بر اساس نیازی که دارند می خواهند تاریخ و ساخت ویندوزشان به صورت فارسی و تاریخ شمسی نمایش داده شود. برای فارسی کردن ساعت و تاریخ ویندوز کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

 1. به قسمت تنظیمات ویندوز ۱۰ بروید. (چرخدنده درون استارت منو را بزنید.)
 2. سپس در ستون سمت چپ صفحه روی عبارت date and time کلیک کنید.
 3. حالا از لیست کشویی واقع در بخش Regional Format یا time zone عبارت Iran یا Tehran 3:30را انتخاب کنید.حالا از لیست کشویی واقع در بخش Regional Format یا time zone عبارت Iran یا Tehran 3:30را انتخاب کنید.

با توجه به نیازهای معمول می بایست زبان های مختلفی مثل فارسی یا… را به ویندوز اضافه کرد. ممکن است این زبان در مسیر تعویض ویندوز، نصب شده باشد و گاهی نیز ممکن است بعدها نیاز به اضافه کردن آن داشته باشید. در چنین شرایطی علاوه بر افزودن زبان دلخواه به ویندوز می بایست آیکون زبان را نیز به تسکبار ویندوز خود اضافه نمایید. در این مقاله به صورت خلاصه توضیح دادیم که چگونه مشکل زبان فارسی را در ویندوز ۱۰ یا ۸ و ۷ حل کنید و زبان فارسی را بر روی سیستم خود نصب کنید و اگر به اضافه کردن تاریخ شمسی به ویندوز خود تمایل داشتید چگونه اقدام کنید.

قبل از انجام تمامی کار ها حتما نسخه بکاپ از سیستم خود داشته باشید یا روی سیستم که تازه نصب ویندوز شده انجام دهید و ویندوز خود را آپدیت نکنید

امتیاز مطلب
5/5
تلکاکد TelkaCode
تلکاکد TelkaCode

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه مطلب
ads